Studia podyplomowe „Psychologia Transportu” na Wydziale Nauk Społecznych UG stanowią solidna dawkę wiedzy i umiejętności. Pozwoliły mi rozszerzyć i ugruntować umiejętność diagnozowania (profesjonalizm i bogata wiedza prowadzących). Zajęcia uwrażliwiają także na aspekty medyczne i środowiskowe bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.
Magdalena, V edycja
Podczas odbytych studiów szczególnie cenne było dla mnie zdobycie wiedzy o złożonej sytuacji człowieka kierującego pojazdami, poczynając od prawnych i etycznych aspektów, procesów poznawczych, osobowości i różnic indywidualnych, relacji społecznych i zachowań w ruchu drogowym po zagadnienia neuropsychologii, zaburzenia osobowości, stres i zmęczenie, uzależnienie i procesy starzenia. Z perspektywy czasu doceniam położenie dużego nacisku na zdobycie przez przyszłych psychologów transportu umiejętności praktycznych – wiele godzin zajęć z metodologii badań, psychometrii i prowadzenia dokumentacji badań oraz integracji uzyskanych wyników badań. Nie do przecenienia była też życzliwa, przyjazna atmosfera i chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem przez osoby prowadzące zajęcia.
Janina, II edycja
W trakcie studiów podyplomowych na kierunku Psychologia Transportu na Uniwersytecie Gdańskim miałam możliwość zapoznania się z aktualną wiedzą z zakresu psychologii transportu i psychologii pracy oraz nabycia umiejętności integracji tej wiedzy w procesie orzekania. Studia dają możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu psychologii stresu, procesów poznawczych, psychologii klinicznej, psychologii różnic indywidualnych. Zajęcia praktyczne pozwoliły mi na poznanie szerokiej gamy narzędzi stosowanych w diagnozie, od klasycznych urządzeń aparaturowych po nowoczesne programy komputerowe.
Dorota, VI edycja
Cieszę się, że wybrałam Uniwersytet Gdański. Zajęcia prowadzą profesjonaliści i przede wszystkim praktycy. Dla mnie to ważne. Jestem też mile zaskoczona bardzo obiektywnie i szeroko przedstawioną ofertą aparatury dostępnej aktualnie na rynku. Gdy będę zakładać pracownię wiem, że mój wybór jest szeroki. A poza tym wszystkim poznałam tu wielu ciekawych ludzi.
Agnieszka, VII edycja
Studia podyplomowe z zakresu psychologii transportu okazały się bardzo przydatne. Nie dlatego, że jest popyt na ten zawód ale dlatego, że doskonale przygotowały mnie do tej pracy i w ogóle uzupełniły praktyczne umiejętności, które zaowocowały także w mojej innej pracy psychologa. Przede wszystkim cenne były zajęcia praktyczne, których było bardzo dużo i to dobrze. Mnóstwo wartościowych praktycznych informacji. Wzmocniłam swoje umiejętności posługiwania się narzędziami psychologicznymi i bardzo dobrze wyszkolono mnie w posługiwaniu się maszynami do badań psychometrycznych. Przede wszystkim co wyniosłam z zajęć to to, że trzeba być solidnym w pracy i że to bardzo odpowiedzialna funkcja orzekania o zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych i trzeba być odpowiedzialnym w tym zawodzie, gdyż odpowiadamy za bezpieczeństwo na drodze. Nie pracowałam w zawodzie psychologa transportu od 2014 kiedy to skończyłam studia podyplomowe. Teraz okazało się, że musiałam pomóc koleżance i zastąpić ją od razu w pracy bez żadnego przygotowania. Myślałam, że nie dam rady, bo nie pracowałam jeszcze tylko tyle co studia podyplomowe zrobiłam. Jednak okazało się, że była doskonale przygotowana mimo 2-letniej przerwy. Nie miałam problemu ani z obsługą maszyn ani z wydawaniem profesjonalnych instrukcji, dostosowaniem narzędzi do badanego oraz orzekaniem o przydatności do kierowania pojazdami. Właśnie teraz odczułam jak dobrze zostałam przygotowana. Praca w zawodzie psychologa na co dzień plus te studia podyplomowe dają fantastyczne efekty. Dziękuję za świetną, solidną wiedzę i wspaniałe przygotowanie merytoryczne oraz to, że wymagało się od nas i obecności i zaangażowania. To przyniosło teraz owoce 🙂
Ewelina, II edycja